+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Windows 7'de Dns Ayarlama (Resimli) - Dns Ayarları ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. DOLUNAY
    Özel Üye

Windows 7'de Dns Ayarlama (Resimli) - Dns Ayarları

Windows 7'de Dns Ayarlama (Resimli) - Dns Ayarları Forum Alev
    Windows 7'de Dns Ayarlama (Resimli) - Dns Ayarları

Windows 7 - Adım 1

Windows 7 kullanıcıları da Vista'ya benzer yolları kullanarak DNS ayarlarını yapabilirler. Başlat'a basıp, Denetim Masası'na geldiğinizde karşınıza çıkan listeden "Ağ ve Paylaşım Merkezi"ne tıklayın.

Burada açılan pencerede üst tarafta yer alan "Etkin ağlarınızı görüntüleyin" bölümünü bulun.
    Bu kısımda, Bağlantılar bölümünün yanında sahip olduğunuz internet bağlantısının adı yazar. Bunun üzerine tıklayıp bir sonraki adıma geçin.

Windows 7 - Adım 2
    Ağ bağlantınızın görüntülendiği bu pencerede sol alt kısımda bulunan Özellikler tuşuna basın.

Karşınıza çıkan menüde "Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçeneğini işaretleyin.

Menünün alt kısmında kalan Özellikler butonuna tıklayın.

Windows 7 - Adım 3
    İşte son adıma geldik. Açılan sayfada alt tarafta "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan"seçeneğini işaretleyin. Açılan kutulardan üsttekine 208.67.222.222, alttakine de 208.67.220.220yazın ve Tamam tuşunu tıklayın.

Artık hiçbir yasak önünüzde duramaz.

2. dolapdereli_4
    Üye

oh be programlardan kurtuldum.. Teşekkür ediyorum

3. abdülhey3
    Yeni Üye
    Ben video izlerken donuyor ve internetten resimleri felan kırık gösteriyor dnsmde mi sorn vardır ne yapmam lazım ? Lütfen Yardım Edin

4. 007 malkoc
    Yeni Üye
    Tesekürler Arkadasim Eline yüregine saglik

5. Maximilyan
    Üye

Ben video izlerken donuyor ve internetten resimleri felan kırık gösteriyor dnsmde mi sorn vardır ne yapmam lazım ? Lütfen Yardım Edin

DNS ayarlarından Kaynaklanıyor dostum eğer senin izlediğin videolar tr de yasak olmayan videolar ve resimler yasak olmayan resimler ise dns ayarlarını değiştirme otomatik kalsın öylece kırık resim ve kesintili viddeo izlemezsin.. İyi Forumlar..

6. Ziyaretçi
    ßenımde mSn aCıLmıoR aRkadaSımda Dns Değiştir Dedi Sizce ßi yararı QLuR mu TSkLer..!

7. Ziyaretçi
    benim internet gidiyor bunun sebebi dns ayarı olabilirmi ? lütfen yardım

8. mordak
    Yeni Üye
    dediğnizi aynen uyguladım bilgisayarınızı yeniden başlatın dediğinde uyguladığım dns ayarları eski halini alıyor birtürlü dns adresi değişmiyor

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

:
dns ayarlama,  windows 7 dns ayarları resimli,  dns ayarları windows 7 resimli,  dns ayarları otomatik yapma windows 7,  dns ayarları resimli windows 7
5 üzerinden 4.00 | Toplam : 4 kişi